مزاج شناسی
مزاج شناسی
تیر 29, 1399
شفافیت در روابط
مرداد 9, 1399
نمایش همه

دوره طلایی اکسیر

لوگو حکمت هنر زندگی

لوگو حکمت هنر زندگی

به نام خالق خلاق

   هیچ اتفاق و رویدادی در عالم تصادفی نیست و هیچ خلقت و آفرینشی به یکباره صورت نگرفته است؛ آفرینش مراحلی دارد خداوند نیز دنیا را در چند روز و طی مراحلی خلق کرد، پس برای خلق هر موقعیت و فضایی نیاز به طی طریقی هست.

  در ابتدا ما همه چیز داشتیم و همه چیز بر ما آشکار بود با آلودگی­های که در مسیر زندگی دریافت کردیم بسیاری از حقایق را فراموش نمودیم. دغدغه­های امروزۀ انسان نظیر فقر، بیماری، ناخشنودی و … ماحصل این فاصله­ایست که میان ما و اصل خود  ایجاد شده است. در دورۀ اکسیر به شما آموخته می­شود تا چگونه پاکسازی کنید، وخود را بیابید، خواسته­ی قلبیتان را شناخته و آن را خلق کنید .

در دوره اکسیر به شما آموخته می­شود چگونه با برداشتن گام­های هوشمندانه و هدایت­شده به سمت هدف خود متناسب با خواسته روحتان رهنمون شوید.

  • سیستم مغز

برای ایجاد تغییر نیازمند شناخت از ابعاد موضوع مدنظر مانند نقاط ضعف و قوت مرتبط با آن هستیم. ما در ارتباط با نوع بودنمان، در چگونه بودن با اهداف­ و خواسته­هایمان که اساسی­ترین بخش از زندگی ما را تشکیل می­دهند، نیازمند شناخت و ایجاد فراهم سازی پتانسیل مناسب در جهت کسب بهترین خود هستیم.

 در نتیجه نیازمند شناخت از ساختار مغزو نحوه کارکرد آن بر ای درک موارد زیر هستیم:

چگونگی­، کارکرد، نحوۀ اثرگذاری و اثرپذیری، شرایط جذب شرایط مطلوب یا نامطلوب، دلایل ایجاد موفقیت­ها یا شکست­ها و موقعیت­های مختلف و … .

ما سه مغز داریم که اجازه می­دهد از فکر کردن به انجام دادن و تبدیل شدن گذر کنیم. هر کدام از این مغزها یک کامپیوتر طبیعی با ساختار، فیزیولوژی، بیوشیمی، مدارهای عصبی، تاریخچه، زمانبندی و همچنین احساس مخصوص به خود می­باشند. اولین مغز که نئوکورتکس نامیده می­شود جدیدترین و تخصصی­ترین مغز در گونه انسانی است  در زیر نئوکورتکس، مغز لیمبیک واقع شده است که همان مغز احساسی است که مسئول ترشحات شیمیایی می­باشد  پشت ساقۀ مغز، مخچه قرار گرفته است که قدیمی­ترین مغز در تکامل می­باشد و محل استقرار ناخودآگاه است. 

مغز انسان از حدود صد میلیارد نورون ساخته شده است. سلول­های نورون قابلیت منحصر به فردی دارند که می­توانند اطلاعات را در میان خودشان ذخیره و تبادل کنند. مغز نئوکورتکس مغز فکرکردن و محل استقرار خودآگاه  است، شما هم اکنون با نئوکورتکس خود این مطالب را مطالعه می­نمایید و کار مورد علاقۀ نئوکورتکس، جمع­آوری اطلاعات می­باشد و زمانی­که مطلب جدیدی می­آموزید یک اتصال سیناپتیک در این مغز برقرار می­نمایید. یادگیری یعنی ایجاد اتصالات جدید ما بین سیناپس­ها. هنگامیکه مطلب جدیدی می­آموزید مغز شما از لحاظ فیزیکی تغییر می­کند. بر این اساس، حافظه به معنی حفظ و نگهداری این اتصالات می­باشد. زمانی­که نورون­ها تحریک و متصل به یکدیگر می­شوند شروع به ایجاد یک شبکه می­کنند چیزی که به عنوان شبکه عصبی شناخته می­شود. این شبکه عصبی که مجموعی از نورون­ها می­باشد که باهم متصل­اند و باهم تحریک می­شوند و می­تواند مربوط به یک ایده، مفهوم، خاطره، تجربه، مهارت یا رفتار باشد. شبکه­های عصبی یک بخش الکتروشیمیایی هم دارند. از لحاظ علوم اعصاب­شناسی ذهن مغزِ در حالِ عمل است. ذهن به عنوان کار و عملکرد مغز است. از آنجاییکه ما میلیون­ها نورون در کنار یکدیگر داریم می­توانیم مغز را به تشکیل مدارها، الگوها و ترکیبات مختلف وادار کنیم و زمانیکه مغز را وادار به عملکرد متفاوتی می­کنیم در حال عوض­کردن ذهن هستیم.

زمانیکه یک موضوع را به صورت تئوری درک می­کنید، زمانیکه چیزی را به صورت فلسفی می­فهمید؛ اگر این مطلب درک شده در مغر را استفاده کنید؛ شخصی­سازی کنید؛ مصور کنید؛ به این معناست که رفتار شما به نحوی تغییر خواهد کرد و زمانیکه رفتار و عملکرد شما تغییر یابد یک تجربه جدید خواهید داشت. وقتی شما در بطن یک تجربه هستید هرچه می­بینید، می­شنوید، بو می­کنید یا لمس می­کنید؛ تمام حواس پنجگانۀ شما در حال دریافت اطلاعات از محیط هستند و مادامی که شما این اطلاعات را به مغز انتقال می­دهید و پردازش می­کنید، جنگل­های نورون در حال ساختاردهی با الگوهای خاص هستند. زمانیکه نورون­ها ساختار جدید تشکیل می­دهند غده ها تحت دستور مغز  شروع به ترشح هورمون می­کنند ترشح هورمونها بر احساس انسان تاثیر میگذارد. پس تجربه، مدارسازی در مغز را به صورت فیزیولوژیک تقویت می­کند. سپس مادۀ شیمیایی در مغز دوم ترشح می­شود که مغز لیمبیک یا مغز احساسی  نامیده می­شود به همین دلیل فارغ التحصیلی، تماشای طلوع افتاب، تولد اولین فرزند و … را به یاد می­آورید.

کارهای روتین موجب به خواب رفتن مغز می شوند. یک مثال برای این موضوع این که اکثر امریکایی­ها به یاد دارند که در روز 11 سپتامبر کجا بودند و چه می­کردند. وقتی فرد در بطن چنین تجربه­هایی است وضعیت ترشحات درونی فرد تغییر می­کند و زمانی که این تغییرات درونی را حس می­کنید مغز شما تلنگر می­خورد و توجه می­کند که چه کسی و چه چیزی باعث این اتفاق شد و این اتفاق درونی­شده خاطره نامیده می­شود.

از بدو تولد مغز ما توسط آموخته­ها، تربیت و دریافت­هایی که دارد کدگذاری و شرطی می­شود و بر مبنای این اطلاعات سیناپس­ها شکل می­گیرند و باورهایی برای ما ایجاد می­شود که مطابق آنها عملکرد و تفسیر خواهیم داشت و احساسات ناشی از اینها عامل اصلی تعیین­کنندۀ رفتار و واکنش­های ما می­باشد. احساسات نقش بسیار مهمی در رسیدن به اهداف دارند. مغز دارای ارتعاش و مغناطیس است و از اطراف ورودی دریافت می­کند که به واسطۀ حواس پنجگانه اطلاعات به مغز وارد شده، پردازش می­شود و در یک هزارم ثانیه نتیجه­گیری شده و به واکنش می­انجامد. با تغییر ورودی ها و داده ها نتیجه تغییر خواهد کرد. طبق بررسی­ها 95 درصد از افکار ما منفی هستند و 85 درصد از افکار منفی نیز تکراری هستند و این روند تکراری مرتب بر بدن استرس و ترس را تحمیل می­کند و ایجاد سم در سطح فیزیکی می­نماید

در چنین شرایطی شخص فاقد هوشیاری خواهد بود  وکاملا تسخیر ذهن آشفته است و تصمیمات و انتخابات پایدار و و مسئولانه نخواهد داشت. 

  • پاکسازی

علم فیزیک بیان می­کند همه چیز در جهان از انرژی ساخته شده است و هیچ انرژی ا ز بین نمی­رود و از حالتی به حالت دیگر تبدیل می­شود؛

 جهان هستی بر پایه دو انرژی مثبت و منفی؛ مذکر و مونث ساخته شده است و این دو انرژی همیشه حول هم می­چرخند و بدین وسیله همه چیز در هستی به جریان در می­آید. در همه اجزای جهان هستی این دو انرژی موجود است و موجب حرکت و پویایی جهان می­شود وبرای برقراری انرژی و تعادل بین انرژی های موجود و جذب انرژی مثبت نیازمند دریافت پرانا هستیم که خود این امر نیز نیازمند پاکسازی ظرف وجودی نیز میباشد .

 بررسی طبیعتِ جریان­های حوزۀ الکترومغناطیسی موجب شناسایی ذرات باردار مثبت و منفی به نام یون، شده است. این ذرات به شکل میکروسکوپی در هوا و زمین و تمام اجزای هستی نفوذ کرده­اند و در بدن ما نیز مشاهده می­شوند. یون­های باردار منفی و مثبت بر اعمال ذهن و به خصوص جسم تاثیرگذار هستند بنابراین اگر بتوانیم این انرژی­ها را کنترل کنیم قادر به کنترل جسم و ذهن خواهیم بود. مشاهده شده تسلط یون­های منفی تاثیر تحریکی و حیات­بخشی بر بدن دارند؛ اما اگر یون­های مثبت تسلط داشته باشند موجب آشفتگی سیستم­های بدن خواهند شد. برای مثال وقتی اشخاص با مقداری از یون­های مثبت مواجه می­شوند دچار بی­حالتی می­گردند و در صورت افزایش مجدد یون­های منفی تمام سیستم دوباره زنده و متحرک می­گردد. تکنولوژی مدرن به صورت چشمگیری در حال از بین بردن تعادل طبیعی یون­ها در اتمسفر است، خصوصا در مناطق پرجمعیت کمبود یون­های منفی یکی از عوامل اصلی افسردگی فیزیکی و ذهنی مردم است. با وجود افسردگی در ذهن و فکر چگونه انتظار می­رود فرد به طور صحیح فکر کند و یا زندگی مسروری داشته باشد؟ هنگامی که این دو یون در تعادل قرار بگیرند باعث ایجاد حرکت و حال و احساس خوب در فرد می­شوند؛ اگر میزان یکی از این یون­ها کمتر یا بیشتر گردد تاثیرات منفی بر تمام موجودیت انسان خواهد داشت. کشف شده است که شارژ یونی برای اتمسفر و حیات ضرورت دارد؛ چون اگر یون­ها نباشند مخلوقی هم زنده نخواهد بود. وجود یون­های مثبت و منفی در سیستم نهایتا بر کل مکانیسم جسم تاثیر می­گذارد؛ تاثیر آنها بر سیستم اعصاب، دستگاه تنفس، دستگاه گوارش و سیستم غدد درونی ظاهر می­شود. بنابراین جذب یون­های مثبت و منفی از طریق هوایی که تنفس می­کنیم جزو اعمال مهم سیستم تنفسی است که به صورت یک تجربه الکتریکی حائز اهمیت است.  

زندگی ماشینی و روند پر تنش ناشی از زندگی ماشینی، جمعیت گسترده­ای که در شهر به صورت متراکم کنار همدیگر زندگی می­کنند موجب شده­است  انسان امروزی برای پرداختن به خود، ارتباط با طبیعت، استفاده از انرژی­ها و زندگی طبیعی، داشتن زمانی برای خلوت با خود فرصت و مجالی نداشته باشد. در شهرهای صنعتی آلودگی هوا، ازدحام جمعیت، فشارها و اضطراب بسیار زیاد هستند. در جامعه صنعتی، استانداردهای خاص خودش را می طلبد که رسانه­ها آن را در بوق وکرنا میکنند شعار آن  “بیشتر و تندتر” است ومیطلبد بی وقفه انسان در تکاپو برای رسیدن باشد

و فشارهای ناشی از این شعار موجب احساس به جا ماندگی در انسان­ها می­باشد و همین احساس موجب استرس در انسان­ها می­شود. ذهنی که بین آینده و گذشته در حال حرکت است

واین روند منبعی دیگر برای ایجاد استرس است و تمام این استرس­ها در سیستم عصبی و روده­های انسان باقی مانده و تبدیل به سموم می­شود که نیازمند پاکسازی است. پاکسازی­هایی که به صورت طبیعی شکل می­گیرد مانند اصلاح تغذیه برای هر فرد مطابق مزاج و همچنین تمرینات و مراقبه­هایی است که برای هر فرد در نظر گرفته می­شود تا پاکسازی­های عمیقی از سلول­ی کل سیستم فیزیکی، ذهنی و بدن­های لطیف صورت گیرد. پاکسازی برای ایجاد یک زندگی بهتر، رسیدن به یک هدف بزرگتر در راستای رسالت فردی و سرور لازم است. در چنین روندیست که پاکسازی می­تواند بسیار کمک کننده باشد.

 زندگی ماشینی  به شدت احساسات را مخاطب قرار داده­است و انسان به نحوی درگیر گذشته  و نگران آینده است .قطعا ما بعد از سال 2020   آدم­های فعلی نخواهیم بود زیرا همه چیز در حال تغییرات عظیمی است  افرادی که ظرفیت­سازی می­کنند به سرعت با میدان انرژیک جهان هستی همسو می­شوند و تغییرات بیرونی را که در حال وقوع است را خواهند توانست پذیرفته و رشد کنند .

انرژی­ها دو لبه و دو سویه هستند و می­توانند ما را به اوج ببرند و یا موجب سقوط ما شوند و این هنر ما انسان­هاست که بدانیم چگونه از آنها استفاده کنیم. با وجود انرژی­های پرقدرت موجود اگر توان و هنر پاکسازی لایه های خود را در سطوح مختلف انجام  داد ه قادر  خواهیم بود از گذشته رها شده و بعنوان فردی مستقل و توانمند در جهت رویاهای خود با اقتدار حرکت کرده و خود را از نو خلق کنیم .

با شناخت پتانسیل های خود و نقطه ضعف­هاو انجام تمرینات دوره و  در واقع از جنبۀ مثبت انرژی­ها بهره­مند خواهیم شد وبا داشتن  انرژی­ لازم و  در اختیارگرفتن آن توانایی رسیدن به اهداف آسانتر خواهد بود.

 ولی اگر مغز ما آمادگی این پردازش را نداشته باشد و در پراکندگی و فضای واکنشی باقی­مانده باشد اتفاق مناسبی رقم نخواهد خورد و در واقع با جنبۀ منفی انرژی­ها مواجه شده و انتخابات در سطوح پایین تری خواهد بود وعوارض آن مستقیم به خود شما و نزدیکان تان تاثیر میگذارد  بنابراین .

همه چیز به انتخاب خودتان بستگی دارد. هم اکنون شما می دانید که انرژی­ها دو سویه هستند و انرژی­های بسیار پرقدرتی وجود دارند و شما با آماده­سازی ذهن، رهاکردن احساسات و انجام پاکسازی­ها .قدرت تصمیم گیری مناسب.با افزایش انرژی و اعتماد بنفس واقتدار درونی قادر خواهید بود انرژی­ها را برای زندگی­کردن افسانه شخصی خودتان به­کار بگیرید.

ما نیازمند پاکسازی محیط زندگی­مان هستیم. فراوانی در جایی حضور می­یابد که نظم بسیار زیادی در آنجا حاکم باشد. نظم محیط، نظم شخصی، ذهنی و احساسی باید برقرار گردد تا فراوانی حاصل شود. وقتی در درون ما آشفتگی هست، قطعا فراوانی راهی برای حضور ندارد. باید خالی شویم تا ظرف وجودِ ما آمادۀ دریافت موجودی­های جدید باشد. 

در جهان نوین هر فرد باید دارای سه آیتم باشد

1 استقلال فکری

2 استقلال عاطفی

3 استقلال مالی

شما کجا هستید و چه میخواهید؟

انسان هوشمند انسانی ست که به نشانه ها توجه میکند و به موقع اقدام میکند

برکت باشید

حکمت هنر زندگی