مزاج شناسی
مزاج شناسی
تیر 29, 1399
شفافیت در روابط
مرداد 9, 1399
نمایش همه

دوره طلایی اکسیر

به نام خالق خلاق

   هیچ اتفاق و رویدادی در عالم تصادفی نیست و هیچ خلقت و آفرینشی به یکباره صورت نگرفته است؛ آفرینش مراحلی دارد خداوند نیز دنیا را در چند روز و طی مراحلی خلق کرد، پس برای خلق هر موقعیت و فضایی نیاز به طی طریقی هست.

  در ابتدا ما همه چیز داشتیم و همه چیز بر ما آشکار بود با آلودگی­های که در مسیر زندگی دریافت کردیم بسیاری از حقایق را فراموش نمودیم. دغدغه­های امروزۀ انسان نظیر فقر، بیماری، ناخشنودی و … ماحصل این فاصله­ایست که میان ما و اصل خود  ایجاد شده است. در دورۀ اکسیر به شما آموخته می­شود تا چگونه پاکسازی کنید، وخود را بیابید، خواسته­ی قلبیتان را شناخته و آن را خلق کنید .

در دوره اکسیر به شما آموخته می­شود چگونه با برداشتن گام­های هوشمندانه و هدایت­شده به سمت هدف خود متناسب با خواسته روحتان رهنمون شوید.

  • سیستم مغز

برای ایجاد تغییر نیازمند شناخت از ابعاد موضوع مدنظر مانند نقاط ضعف و قوت مرتبط با آن هستیم. ما در ارتباط با نوع بودنمان، در چگونه بودن با اهداف­ و خواسته­هایمان که اساسی­ترین بخش از زندگی ما را تشکیل می­دهند، نیازمند شناخت و ایجاد فراهم سازی پتانسیل مناسب در جهت کسب بهترین خود هستیم.

 در نتیجه نیازمند شناخت از ساختار مغزو نحوه کارکرد آن بر ای درک موارد زیر هستیم:

چگونگی­، کارکرد، نحوۀ اثرگذاری و اثرپذیری، شرایط جذب شرایط مطلوب یا نامطلوب، دلایل ایجاد موفقیت­ها یا شکست­ها و موقعیت­های مختلف و … .

ما سه مغز داریم که اجازه می­دهد از فکر کردن به انجام دادن و تبدیل شدن گذر کنیم. هر کدام از این مغزها یک کامپیوتر طبیعی با ساختار، فیزیولوژی، بیوشیمی، مدارهای عصبی، تاریخچه، زمانبندی و همچنین احساس مخصوص به خود می­باشند. اولین مغز که نئوکورتکس نامیده می­شود جدیدترین و تخصصی­ترین مغز در گونه انسانی است  در زیر نئوکورتکس، مغز لیمبیک واقع شده است که همان مغز احساسی است که مسئول ترشحات شیمیایی می­باشد  پشت ساقۀ مغز، مخچه قرار گرفته است که قدیمی­ترین مغز در تکامل می­باشد و محل استقرار ناخودآگاه است. 

مغز انسان از حدود صد میلیارد نورون ساخته شده است. سلول­های نورون قابلیت منحصر به فردی دارند که می­توانند اطلاعات را در میان خودشان ذخیره و تبادل کنند. مغز نئوکورتکس مغز فکرکردن و محل استقرار خودآگاه  است، شما هم اکنون با نئوکورتکس خود این مطالب را مطالعه می­نمایید و کار مورد علاقۀ نئوکورتکس، جمع­آوری اطلاعات می­باشد و زمانی­که مطلب جدیدی می­آموزید یک اتصال سیناپتیک در این مغز برقرار می­نمایید. یادگیری یعنی ایجاد اتصالات جدید ما بین سیناپس­ها. هنگامیکه مطلب جدیدی می­آموزید مغز شما از لحاظ فیزیکی تغییر می­کند. بر این اساس، حافظه به معنی حفظ و نگهداری این اتصالات می­باشد. زمانی­که نورون­ها تحریک و متصل به یکدیگر می­شوند شروع به ایجاد یک شبکه می­کنند چیزی که به عنوان شبکه عصبی شناخته می­شود. این شبکه عصبی که مجموعی از نورون­ها می­باشد که باهم متصل­اند و باهم تحریک می­شوند و می­تواند مربوط به یک ایده، مفهوم، خاطره، تجربه، مهارت یا رفتار باشد. شبکه­های عصبی یک بخش الکتروشیمیایی هم دارند. از لحاظ علوم اعصاب­شناسی ذهن مغزِ در حالِ عمل است. ذهن به عنوان کار و عملکرد مغز است. از آنجاییکه ما میلیون­ها نورون در کنار یکدیگر داریم می­توانیم مغز را به تشکیل مدارها، الگوها و ترکیبات مختلف وادار کنیم و زمانیکه مغز را وادار به عملکرد متفاوتی می­کنیم در حال عوض­کردن ذهن هستیم.

زمانیکه یک موضوع را به صورت تئوری درک می­کنید، زمانیکه چیزی را به صورت فلسفی می­فهمید؛ اگر این مطلب درک شده در مغر را استفاده کنید؛ شخصی­سازی کنید؛ مصور کنید؛ به این معناست که رفتار شما به نحوی تغییر خواهد کرد و زمانیکه رفتار و عملکرد شما تغییر یابد یک تجربه جدید خواهید داشت. وقتی شما در بطن یک تجربه هستید هرچه می­بینید، می­شنوید، بو می­کنید یا لمس می­کنید؛ تمام حواس پنجگانۀ شما در حال دریافت اطلاعات از محیط هستند و مادامی که شما این اطلاعات را به مغز انتقال می­دهید و پردازش می­کنید، جنگل­های نورون در حال ساختاردهی با الگوهای خاص هستند. زمانیکه نورون­ها ساختار جدید تشکیل می­دهند غده ها تحت دستور مغز  شروع به ترشح هورمون می­کنند ترشح هورمونها بر احساس انسان تاثیر میگذارد. پس تجربه، مدارسازی در مغز را به صورت فیزیولوژیک تقویت می­کند. سپس مادۀ شیمیایی در مغز دوم ترشح می­شود که مغز لیمبیک یا مغز احساسی  نامیده می­شود به همین دلیل فارغ التحصیلی، تماشای طلوع افتاب، تولد اولین فرزند و … را به یاد می­آورید.

کارهای روتین موجب به خواب رفتن مغز می شوند. یک مثال برای این موضوع این که اکثر امریکایی­ها به یاد دارند که در روز 11 سپتامبر کجا بودند و چه می­کردند. وقتی فرد در بطن چنین تجربه­هایی است وضعیت ترشحات درونی فرد تغییر می­کند و زمانی که این تغییرات درونی را حس می­کنید مغز شما تلنگر می­خورد و توجه می­کند که چه کسی و چه چیزی باعث این اتفاق شد و این اتفاق درونی­شده خاطره نامیده می­شود.

از بدو تولد مغز ما توسط آموخته­ها، تربیت و دریافت­هایی که دارد کدگذاری و شرطی می­شود و بر مبنای این اطلاعات سیناپس­ها شکل می­گیرند و باورهایی برای ما ایجاد می­شود که مطابق آنها عملکرد و تفسیر خواهیم داشت و احساسات ناشی از اینها عامل اصلی تعیین­کنندۀ رفتار و واکنش­های ما می­باشد. احساسات نقش بسیار مهمی در رسیدن به اهداف دارند. مغز دارای ارتعاش و مغناطیس است و از اطراف ورودی دریافت می­کند که به واسطۀ حواس پنجگانه اطلاعات به مغز وارد شده، پردازش می­شود و در یک هزارم ثانیه نتیجه­گیری شده و به واکنش می­انجامد. با تغییر ورودی ها و داده ها نتیجه تغییر خواهد کرد. طبق بررسی­ها 95 درصد از افکار ما منفی هستند و 85 درصد از افکار منفی نیز تکراری هستند و این روند تکراری مرتب بر بدن استرس و ترس را تحمیل می­کند و ایجاد سم در سطح فیزیکی می­نماید

در چنین شرایطی شخص فاقد هوشیاری خواهد بود  وکاملا تسخیر ذهن آشفته است و تصمیمات و انتخابات پایدار و و مسئولانه نخواهد داشت. 

  • پاکسازی

علم فیزیک بیان می­کند همه چیز در جهان از انرژی ساخته شده است و هیچ انرژی ا ز بین نمی­رود و از حالتی به حالت دیگر تبدیل می­شود؛

 جهان هستی بر پایه دو انرژی مثبت و منفی؛ مذکر و مونث ساخته شده است و این دو انرژی همیشه حول هم می­چرخند و بدین وسیله همه چیز در هستی به جریان در می­آید. در همه اجزای جهان هستی این دو انرژی موجود است و موجب حرکت و پویایی جهان می­شود وبرای برقراری انرژی و تعادل بین انرژی های موجود و جذب انرژی مثبت نیازمند دریافت پرانا هستیم که خود این امر نیز نیازمند پاکسازی ظرف وجودی نیز میباشد .

 بررسی طبیعتِ جریان­های حوزۀ الکترومغناطیسی موجب شناسایی ذرات باردار مثبت و منفی به نام یون، شده است. این ذرات به شکل میکروسکوپی در هوا و زمین و تمام اجزای هستی نفوذ کرده­اند و در بدن ما نیز مشاهده می­شوند. یون­های باردار منفی و مثبت بر اعمال ذهن و به خصوص جسم تاثیرگذار هستند بنابراین اگر بتوانیم این انرژی­ها را کنترل کنیم قادر به کنترل جسم و ذهن خواهیم بود. مشاهده شده تسلط یون­های منفی تاثیر تحریکی و حیات­بخشی بر بدن دارند؛ اما اگر یون­های مثبت تسلط داشته باشند موجب آشفتگی سیستم­های بدن خواهند شد. برای مثال وقتی اشخاص با مقداری از یون­های مثبت مواجه می­شوند دچار بی­حالتی می­گردند و در صورت افزایش مجدد یون­های منفی تمام سیستم دوباره زنده و متحرک می­گردد. تکنولوژی مدرن به صورت چشمگیری در حال از بین بردن تعادل طبیعی یون­ها در اتمسفر است، خصوصا در مناطق پرجمعیت کمبود یون­های منفی یکی از عوامل اصلی افسردگی فیزیکی و ذهنی مردم است. با وجود افسردگی در ذهن و فکر چگونه انتظار می­رود فرد به طور صحیح فکر کند و یا زندگی مسروری داشته باشد؟ هنگامی که این دو یون در تعادل قرار بگیرند باعث ایجاد حرکت و حال و احساس خوب در فرد می­شوند؛ اگر میزان یکی از این یون­ها کمتر یا بیشتر گردد تاثیرات منفی بر تمام موجودیت انسان خواهد داشت. کشف شده است که شارژ یونی برای اتمسفر و حیات ضرورت دارد؛ چون اگر یون­ها نباشند مخلوقی هم زنده نخواهد بود. وجود یون­های مثبت و منفی در سیستم نهایتا بر کل مکانیسم جسم تاثیر می­گذارد؛ تاثیر آنها بر سیستم اعصاب، دستگاه تنفس، دستگاه گوارش و سیستم غدد درونی ظاهر می­شود. بنابراین جذب یون­های مثبت و منفی از طریق هوایی که تنفس می­کنیم جزو اعمال مهم سیستم تنفسی است که به صورت یک تجربه الکتریکی حائز اهمیت است.  

زندگی ماشینی و روند پر تنش ناشی از زندگی ماشینی، جمعیت گسترده­ای که در شهر به صورت متراکم کنار همدیگر زندگی می­کنند موجب شده­است  انسان امروزی برای پرداختن به خود، ارتباط با طبیعت، استفاده از انرژی­ها و زندگی طبیعی، داشتن زمانی برای خلوت با خود فرصت و مجالی نداشته باشد. در شهرهای صنعتی آلودگی هوا، ازدحام جمعیت، فشارها و اضطراب بسیار زیاد هستند. در جامعه صنعتی، استانداردهای خاص خودش را می طلبد که رسانه­ها آن را در بوق وکرنا میکنند شعار آن  “بیشتر و تندتر” است ومیطلبد بی وقفه انسان در تکاپو برای رسیدن باشد

و فشارهای ناشی از این شعار موجب احساس به جا ماندگی در انسان­ها می­باشد و همین احساس موجب استرس در انسان­ها می­شود. ذهنی که بین آینده و گذشته در حال حرکت است

واین روند منبعی دیگر برای ایجاد استرس است و تمام این استرس­ها در سیستم عصبی و روده­های انسان باقی مانده و تبدیل به سموم می­شود که نیازمند پاکسازی است. پاکسازی­هایی که به صورت طبیعی شکل می­گیرد مانند اصلاح تغذیه برای هر فرد مطابق مزاج و همچنین تمرینات و مراقبه­هایی است که برای هر فرد در نظر گرفته می­شود تا پاکسازی­های عمیقی از سلول­ی کل سیستم فیزیکی، ذهنی و بدن­های لطیف صورت گیرد. پاکسازی برای ایجاد یک زندگی بهتر، رسیدن به یک هدف بزرگتر در راستای رسالت فردی و سرور لازم است. در چنین روندیست که پاکسازی می­تواند بسیار کمک کننده باشد.

 زندگی ماشینی  به شدت احساسات را مخاطب قرار داده­است و انسان به نحوی درگیر گذشته  و نگران آینده است .قطعا ما بعد از سال 2020   آدم­های فعلی نخواهیم بود زیرا همه چیز در حال تغییرات عظیمی است  افرادی که ظرفیت­سازی می­کنند به سرعت با میدان انرژیک جهان هستی همسو می­شوند و تغییرات بیرونی را که در حال وقوع است را خواهند توانست پذیرفته و رشد کنند .

انرژی­ها دو لبه و دو سویه هستند و می­توانند ما را به اوج ببرند و یا موجب سقوط ما شوند و این هنر ما انسان­هاست که بدانیم چگونه از آنها استفاده کنیم. با وجود انرژی­های پرقدرت موجود اگر توان و هنر پاکسازی لایه های خود را در سطوح مختلف انجام  داد ه قادر  خواهیم بود از گذشته رها شده و بعنوان فردی مستقل و توانمند در جهت رویاهای خود با اقتدار حرکت کرده و خود را از نو خلق کنیم .

با شناخت پتانسیل های خود و نقطه ضعف­هاو انجام تمرینات دوره و  در واقع از جنبۀ مثبت انرژی­ها بهره­مند خواهیم شد وبا داشتن  انرژی­ لازم و  در اختیارگرفتن آن توانایی رسیدن به اهداف آسانتر خواهد بود.

 ولی اگر مغز ما آمادگی این پردازش را نداشته باشد و در پراکندگی و فضای واکنشی باقی­مانده باشد اتفاق مناسبی رقم نخواهد خورد و در واقع با جنبۀ منفی انرژی­ها مواجه شده و انتخابات در سطوح پایین تری خواهد بود وعوارض آن مستقیم به خود شما و نزدیکان تان تاثیر میگذارد  بنابراین .

همه چیز به انتخاب خودتان بستگی دارد. هم اکنون شما می دانید که انرژی­ها دو سویه هستند و انرژی­های بسیار پرقدرتی وجود دارند و شما با آماده­سازی ذهن، رهاکردن احساسات و انجام پاکسازی­ها .قدرت تصمیم گیری مناسب.با افزایش انرژی و اعتماد بنفس واقتدار درونی قادر خواهید بود انرژی­ها را برای زندگی­کردن افسانه شخصی خودتان به­کار بگیرید.

ما نیازمند پاکسازی محیط زندگی­مان هستیم. فراوانی در جایی حضور می­یابد که نظم بسیار زیادی در آنجا حاکم باشد. نظم محیط، نظم شخصی، ذهنی و احساسی باید برقرار گردد تا فراوانی حاصل شود. وقتی در درون ما آشفتگی هست، قطعا فراوانی راهی برای حضور ندارد. باید خالی شویم تا ظرف وجودِ ما آمادۀ دریافت موجودی­های جدید باشد. 

در جهان نوین هر فرد باید دارای سه آیتم باشد

1 استقلال فکری

2 استقلال عاطفی

3 استقلال مالی

شما کجا هستید و چه میخواهید؟

انسان هوشمند انسانی ست که به نشانه ها توجه میکند و به موقع اقدام میکند

برکت باشید

حکمت هنر زندگی